אליאל בן יהודה ז”ל

בן אסתר ואריה
נולד בכפר תבור
בכ”ג בסיון תשמ”ב , 14/6/1982
התגורר בכפר תבור
שרת בחטיבת גולני
יחידה: פלס”ר, במיל’ חט’ כרמלי גד’ 7002
תפקיד: סמ”פ
התגייס ב14.11.2000
נפל בקרב
בי”ט באב תשס”ו , 13/8/2006
במלחמת לבנון השנייה
מקום נפילה: אבו טויל
באזור לבנון
מקום קבורה: כפר תבור
הותיר: הורים, אחות – רותם ואח – גלעד
דרגה: סרן

 

קורות חיים:

בנם של אריה ואסתר בן-יהודה אליאל נולד בכפר תבור, ב-14.6.1982, בזמן שאמו ישבה שבעה על אחיה (דודו של אליאל), אשר נהרג במלחמת לבנון על מבצר הבופור.
משנולד, החליטה אסתר לקרוא לבנה “אליאל”, על שם אחיה שנהרג – יוסי אליאל.”קראו לו ‘אליאל’, ולא ‘יוסי’, כי רצו לבלבל את מלאך המוות” אמר יוסי דולה, ראש מועצת כפר-תבור, כשספד על אליאל. אליאל אהב מאוד לשחק כדורגל ולרכב על אופניים. כשגדל אף אהב לעשות טיולי אופניים, והיה למדריך ילדים בכפר-תבור.
את לימודיו התיכוניים סיים בבית הספר “אורט” בעפולה. ב-14.11.2000 התגייס לצה”ל, למסלול הטייס של חיל האוויר, לאחר מכן עבר לקורס חובלים של חיל הים אך בסוף החליט להשתייך לחיל רגלים והתקבל לסיירת של חטיבת גולני. אליאל יצא לקורס קצינים, סיימו בהצלחה והגיע להיות סמ”פ בסיירת. אך בעקבות החלטת הממשלה על מהלך ה”התנתקות”, לפיו יפונו ישובי גוש קטיף, ויועברו למקום אחר, החליט אליאל כי אינו רוצה להאריך עוד את שירותו בקבע, ועל-כן לא חתם על הארכת הקבע בצבא, והשתחרר בדרגת סרן. לאחר שהשתחרר מהצבא, נסע לטייל בדרום אמריקה, שם הכיר את חברתו ניצן. אך גם אז לא שכח את חבריו מהצבא. “גם כאשר היה בחו”ל, הקפיד לשמור על קשר עם חייליו ושלח גלויות לכל אחד ואחד מהם” “אליאל אהב את חטיבת גולני ואת חבריו לסיירת”. כשחזר לארץ התחיל לעבוד וללמוד לבחינת הפסיכומטרי על מנת להתחיל בלימודים אקדמאים.
במהלך הלחימה במלחמת לבנון השניה קיבל אליאל צו שקרא לו להתייצב לשירות המילואים של צה”ל. ביום שישי האחרון לפני צאתו לקרב – יומיים לפני מותו, נסע אריה, אביו של אליאל, לבקרו לפני שנכנס ללבנון. בזמן הביקור ניסה אליאל להרגיע את חששותיהם של אביו ושל משפחתו, ואמר: “הכול טוב. אני נכנס ותכף יוצא”. ביום א’, י”ט באב תשס”ו, ה-13 באוגוסט, נתקל הכוח באבו-טויל, סמוך לעיתא א-שעב, שבדרום לבנון. אליאל זחל לעברו של חייל פצוע ששכב ודימם בשטח על מנת להצילו. לאחר שהביא את הפצוע למקום מחסה בטוח, נפגע מטיל ונהרג יחד עם פקודיו. אליאל הובא למנוחות עולמים ב-כ’ באב תשס”ו, ה-14.8.06. אליאל השאיר אחריו הורים – אסתר ואריה, אחותו רותם (30) ואת אחיו גלעד (18).

יהי זכרו ברוך.