דוד דודו חנן ז”ל

בן יפה ושמעון
נולד בלבנון-ביירות
בט”ז באייר תרצ”ז , 27/4/1937
שרת בחטיבת גולני
יחידה: סיירת גולני
התגייס בינואר 1955
נפל בקרב
בי”א באדר ב’ תשכ”ב , 17/3/1962
בתקופת פעולות התגמול
מקום נפילה: נוקייב בחוף הכנרת
באזור בקעת הירדן
מקום קבורה: חיפה – בית העלמין הצבאי
אזור: א, חלקה: 02, שורה: 11, קבר: 05
דרגה: רס”ל

 

קורות חיים:
דוד (דודו) בן שמעון ויפה נולד בבירות בלבנון. עד כתה ג’ למד בבית הספר היסודי “כל ישראל חברים” בבירות. בשנת 1947 עלה לארץ במסגרת “השומר הצעיר” לקבוץ מזרע, שם חי עם אחיו שלמה, ואת לימודיו המשיך בקיבוץ במוסד החינוכי, עד סיימו את כתה י”ב.
דוד התחנך בקיבוץ ללא הוריו וסגל לעצמו התנהגות קיבוצניקית אופיינית. הוא התערה בחברה הקיבוצית, נטל חלק בעבודות הפלחה, עסק גם בריקודי עם והיה גאה בקיבוץ.
בינואר 1955 גוייס לצה”ל ושובץ לגולני. את שירותו הסדיר עשה בחיל זה. עם השחרור שב לקיבוץ כחבר ונתחבב שוב על החברים, במיוחד על הילדים.
על אף שהיה קשור בכל נימי נפשו לחיי הקיבוץ נאלץ לעזוב, בשל הצורך לעזור לאביו שחלה. אז התנדב לשירות קבע, וחזר אל החיל שלו, גולני, לסיירת גולני. עד מהרה התמנה לתפקיד רס”פ הסיירת והיה גאה ב”כנפי הנמר”.
ב-17.3.1962 יצאה הסיירת למבצע קרבי בצידה המזרחי של הכנרת ליד הכפר נוקייב, מבצע שנקרא לימים “מבצע נוקייב”. דוד שהיה על סף שחרור לא היה אמור להשתתף במבצע, אך התעקש לקחת בו חלק והתנדב להחליף את אלחוטן המג”ד. נכונותו, רצינותו וטוב ליבו אפיינו אותו בכל מהלך חייו. דוד יצא למבצע, ובקרב זה נפל.
בהתחלה הוכרז כנעדר ולאחר מספר ימים הוחזרה גופתו מסוריה ארצה והוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בחיפה, מאחר ובנצרת עילית, אז ישוב בראשית ובה חיה משפחתו, טרם היתה חלקה צבאית.
דוד ז”ל הונצח במחנה “שרגא” במועדון שהוקם על שמו ובגן שניטע לזכרו בנצרת עילית.
ת.נ.צ.ב.ה