צוות הלוחמה בטרור של סיירת גולני מדגים: כך מחלצים בני ערובה

מאפס למאה: צוות כוננות הלוט”ר (כונט”ר) של סיירת גולני מתאמן ליום בו יידרשו לזנק במהירות שיא לאחד היישובים בצפון, להשתלט על מחבלים ולחלץ בני ערובה. כך נראה התרגיל האחרון אותו ביצעו ביישובי רמת הגולן.


 

כתבה סיירת

 

חוליית מחבלים חצתה את גבול לבנון והצליחה להגיע עד לאחד מהישובים שצמודים לגדר. המחבלים פותחים באש לעבר זוג שוטרים שבמקרה עבר במקום, ולאחר מכן פורצים לבית, משתלטים על בני המשפחה ההמומים. סיוט של ממש עבור מדינה שלמה. פקודות מבצע יורדות לחמ”לים שבבסיסי הימ”מ וסיירת מטכ”ל. אלה לא מבזבזים זמן, מתארגנים על ציוד ומנסים לאסוף כל פיסת מידע שתרכיב להם תמונת מודיעין. יש להם דרך ארוכה לעשות עד שיגיעו לצפון הרחוק, והמתנה מורטת עצבים עד שיגיע מסוק של חיל האוויר להטיס אותם לזירת הפיגוע.

דקות ספורות לאחר מכן, ולזירה כבר מגיע צוות כונט”ר (כוננות לוט”ר) של סיירת גולני, צוות שמוגדר כיחידת ההתערבות של פיקוד הצפון. זה הגזרה שלהם, והם מגיעים לשם במהירות. הלוחמים פורסים מסביב למבנה, אוספים מודיעין ומתחילים לנהל משא ומתן עם המחבלים. המשימה: לייצב את האירוע עד להגעת כוחות ההשתלטות, סיירת מטכ”ל או הימ”מ, מי שיגיע ראשון ויתפוס פיקוד על האירוע. אבל המחבלים לא באו כדי לנהל משא ומתן ואין להם שום כוונה לחכות לאנשי הקומנדו. צרור יריות וצווחות אימה נשמעות מכיוון המבנה. זו בדיוק הסיטואציה אליה התאמן צוות הכוננות של פלס”ר גולני. תוך שניות הם עולים ממהירות של אפס למאה, פורצים למבנה באגרסיביות אך גם בסלקטיביות. במהירות הם קוטלים את המחבלים ומשחררים את בני הערובה. כשיחידות העלית מגיעות האירוע כבר עבר לשלב של פינוי פצועים. לכתבה המלאה…