כבכל שנה, עם פתיחת שנת הלימודים האקדמאית, עמותת הנמר ערכה את טקס הענקת המלגות השנתי.
 
מפעל המלגות הנו מפעל המשלב בצורה מצוינת את מטרות העמותה על ידי שילוב בין הנצחת החללים שלנו, דאגה ושמירה על קשר עם המשפחות השכולות שלנו, העברת סיפורי הקרבות כתורה שבעל פה מדור לדור, דאגה לצעירים שלנו, ותרומה חברתית משמעותית.
 
המלגות נתרמות על ידי תורמים שונים, בהם צוותים שהתאגדו, תורמים אישיים, משפחות שכולות והעמותה עצמה. כל מלגה מוקדשת לאחד מהחללים שלנו, והמלגאי הצעיר, סטודנט בראשית דרכו, שומר על קשר עם המשפחה, לומד ומספר הלאה את סיפור החלל ומשפחתו ומחויב להתנדבות ברשימת עמותות חברתיות שבחרנו או במסגרת אחרת לבחירתו או בפעילות בעמותת הנמר.
 
הצעירים הללו שמתחילים לבנות היום את עתידם, סיימו את השירות ביחידה, ואנו כעמותה משמשים להם כבית תומך, בתקווה גדולה שהם אלה שימשיכו להוביל את השרשרת האנושית הזאת בעתיד.
 
הטקס שהתקיים בשבוע שעבר במחנה שרגא היה מרגש מאוד למשפחות, למלגאים, לתורמים, ולפעילים בעמותה. הסיפורים על הגיבורים צעירים ודרך הסתכלותם על העולם ראויים לבמה הזאת ולהתייחסות שלנו שוב ושוב.
 
הקשר הזה בין העמותה לבין היחידה המשרתת, ותפקידה של העמותה בחיי הבוגרים הוגדר בצורה הטובה ביותר על ידי איוב, מפקד היחידה הנוכחי, שאמר בנאומו “סיירת גולני זה לכל החיים, התגייסת לסיירת, יש לך מסלול צבאי, ולאחריו מסלול אזרחי שמקבל את התמיכה מכל אלה שהיו שם לפניך”
 
השנה נתרמו וחולקו מספר שיא של 38 מלגות ללימודים, אנחנו מלאים גאווה בפרויקט זה ומודים מכל הלב לתורמים הנדיבים שחוזרים בכל שנה ומסייעים למפעל החשוב הזה להתקיים.
 
ולסטודנטים הרבים שפנו בבקשה למלגה ולא אושרו בסיבוב הנוכחי – אל תתייאשו, תבואו אלינו שוב בשנה הבאה, אנחנו עובדים בשבילכם עם כל הלב, ננסה להצליח טוב יותר עם מספר מלגות גדול יותר.