לחברי העמותה שלום,

בשבוע שעבר ארגנה עמותת הבוגרים סדנת משתחררים למחזור נובמבר 2016 שמשתחרר בקרוב.

מטרת הסדנה היא לחשוף את המשתחררים לתכנים אזרחיים שרלוונטיים עבורם אחרי השחרור. הסדנה התארחה בקריה האקדמית אונו שנתנה את חסותה לאירוע.

בסדנה קיבלו המשתחררים הרצאות שונות בניהן, הסבר על הפרויקטים החברתיים של העמותה שעומדים לרשותם לאחר השחרור ( סרגל מלגות, נמר לדרך ופרוייקט שני נמרים במסע משותף), הרצאה מאת יובל נגר חשב העמותה בנושא התנהלות אדמינסטרטיבית וזכויות המשתחררים, הרצאה מאת משה רייס מהמרכז האקדמי קריית אונו בנושא בחירת כיוון בחיים, הרצאה מאת עורך דין חגי אברהמי בנוגע להתנהלות משפטית ואדמיניסטרטיבית נכונה לאחר השחרור, הרצאה מאת צוות קריית אונו על המרכז האקדמי, הרצאה מאת משרד החוץ על אפשרויות התעסוקה המידיות במסלולים השונים, הרצאה מאת שירות הביטחון הכללי לגבי המסלולים המוצעים למשתחררים, הרצאה וליווי של אשרת צרפתי בנוגע למיתוג אישי, הכנת קורות חיים והכנה לראיון עבודה, ובנוסף הסבר בנוגע ליוזמת גרעיני התיישבות חיילים וצעירים בישובי עוטף עזה.

המשתחררים קיבלו בסוף היום דף קשר (מצורף למטה) ובו פרטי קשר של אנשים שיכולים להיות להם לעזר בתקופה שאחרי השחרור. המטרה היא שדף הקשר הזה, שנוצר עתה לראשונה, יצמח ויתמלא בשמות וגורמים נוספים בהם יוכלו להיעזר המשתחררים שלנו.

כוונת העמותה היא ללוות את המשתחררים הטריים משלב השחרור המאתגר, דרך סיוע בכניסה ללימודים, ליווי לאורך הלימודים, ליווי לעבודות הראשונות, עד “עמידה מלאה על הרגליים”. לאחר המסלול הזה ייקחו הבוגרים יותר את המקל, וילוו את הצעירים הבאים בתורם, במסע שלהם.

בדרך זאת ניצור רשת אנושית המורכבת מכל אחד מאתנו, חזקה ומיטיבה לכולנו.

אנו מקווים שנוכל להמשיך ולהעמיק את סדנאות המשתחררים, לייצר תכנים נוספים ולתת למשתחררים שלנו כלים טובים ליציאה לאזרחות.

בברכה
וועד העמותה.