רונן אידלמן ז”ל

בן חיה ושמואל
נולד בתל אביב
בי”ד באלול תש”כ , 6/9/1960
שרת בחטיבת גולני
יחידה: סיירת גולני
התגייס ב21.10.1979
נפל בקרב
בכ”ב בסיון תשמ”ב , 12/6/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: רצועת החוף בלבנון
באזור לבנון
מקום קבורה: חיפה – בית העלמין הצבאי
אזור: ב, חלקה: 05, שורה: 05, קבר: 04. 

דרגה: סגן

קורות חיים : 
נולד ביום י”ד באלול תש”ך (6.9.1960) בתל-אביב. בשנות חייו הראשונות של רונן גרו הוריו בשיכון הרופאים של בית-החולים “תל-השומר”.
כשמלאו לרונן שלוש שנים יצא אביו להשתלמות בארצות-הברית, ורונן למד שם בבית-ספר פתוח שכלל גם כיתת גן. כשחזרה המשפחה לארץ והתיישבה בחיפה היה רונן בן 10, והוא המשיך את לימודיו בבית-הספר הריאלי.
באותה תקופה הצטרף רונן לפעילות בצופים, ולאחר כמה שנים היה מדריך בשבט הצופים “כרמל”. בהיותו בן 16 שנים הקים מחדש את שבט הצופים בעין הים, שבט העוגן, וריכז את הפעילויות של השבט בהצלחה רבה ובבגרות בלתי רגילה. פעילותו לא הצטמצמה לתנועת “הצופים” בלבד. הוא עבר קורס צלילה וירד מדי פעם בפעם למרכז הצלילה בדי זהב ליהנות מיכולתו.

הותיר: הורים, אח ואחות 

 

חברו מקורס הקצינים מספר

“הוא היה עקשן ודבק בביצוע ובהגשמת מטרתו בצורה יוצאת דופן. הרבה פעמים אמר שבמצב הנוכחי חובה אישית על כל אחד לתרום כמה שיותר לצבא”.

 

דני עטר, מפקד הפלוגה

“את רונן נזכור תמיד כמפקד, כחבר, אבל יותר מכל: כאחד שדאג תמיד שלאחרים יהיה טוב. …כל חייל היה בעיניו של רונן “פרוייקט” בפני עצמו. במלחמה התגלה רונן כמפקד אמיץ שחייליו סמכו עליו, אהבו אותו, והלכו אחריו בכל מקום מתוך ביטחון שיש מי שמוביל אותם. כשהיה מדובר בקבלת צ’ופר כלשהו, העמיד רונן את עצמו אחרון אך בקרב הלך בראש”.